Протягом літа, в рамках літніх читань,в бібліотеці постійно працює літній бібліомайданчик «Сонячна бібліотека новинок». На гостини до бібліотеки завітали учні оздоровчого табору школи №1. Дітей ознайомили з книжковими новинками. Бажаючі приймали участь у казковій вікторині, інші стали учасниками акції «Міняю кульку на віршик».Любителі мали змогу намалювати малюнки на асфальті на тему «Майбутнє нашого селища».Любителі інтелектуального відпочинку грали в шахи, шашки,складали пазли, переглядали цікаві книги та журнали.
О.Адаменко - провідний бібліотекар районної бібліотеки для дітей.
Ось і розпочались довгоочікувані літні канікули. Дітки мають змогу відпочивати від навчання в оздоровчих таборах, в таборах праці та відпочинку. А в бібліотеці почалась пора літніх читань під девізом «Книжку влітку прочитай, в школі бали заробляй». . Двері бібліотеки широко відкриті для дітей на протязі всього літа. На юних читачів чекають неймовірні пригоди разом з героями їх улюблених книг: літературні подорожі, вікторини та конкурси . В рамках літніх читань до бібліотеки завітали діти з оздоровчого табору ЗОШ №2 . Для них бібліотекарі підготували веселу вікторину та огляд літератури для позакласного читання. Суботнього дня на екскурсію до бібліотеки приїхали учні Пальчиківського позашкільного табору. Вони побували у країні цікавих книжок, пограли в цікаві ігри, стали учасниками літературної вікторини..
Д.Вишня – завідуюча районною бібліотекою для дітей
Катеринопільська районна бібліотека для дітей запрошує усіх юних катеринопільчан цікаво та весело провести своє дозвілля з книгою.
Впродовж літніх канікул у бібліотеці на Вас чекає:
- Акція - «Станьте нашим читачем»
- Літературний диліжанс «Розпочались канікули- нам сумувати ніколи» - протягом червня
- Літній бібліомайданчик «Сонячна бібліотека новинок» - щотижня
- Перегляд мультфільмів - «Мультяшники по п’ятницях»«Місто Журляндія» - (вівторок – день періодики)
- Книжковий лікбез - «У країні цікавих книжок»
- Гра квест - «На дозвіллі не сумуй, почитай і поміркуй»
- Книжкові посиденьки - «Яке ж воно класне, читання позакласне»
- Участь у Акції «Бережи, Закон, Дитину»
- Книжкова виставка «Дитина мала, але має права»
- Бібліоквест «Подорож у країну дитячих мрій»
- Вулична акція «Міняю кульку на віршик»
- Конкурс малюнків «Малюємо майбутнє селища»
Проводячи канікули в бібліотеці діти одержать позитивні емоції від зустрічі з літературними героями, покращать навички спілкування, розвинуть інтелектуальні та творчі здібності, поповнятьть багаж необхідних знань.
Українська народна вишивка-унікальне явище духовної культури народу.Уподовж тисячоліть в народній вишивці знаходили відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, людські вірування,. Вчені стверджують, що на території України вишивка існує ще з часів трипільської культури. На території нашої області знайдено скарб, що датується VI століттям нової ери Серед інших речей- срібні бляшки з фігурками чоловіків , одягнених у широкі сорочки з вишивкою на грудях.Зараз у нас відроджується традиція одягати на свято вишивану сорочку. Тепер щороку в Україні в третій четвер травня проходить
всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.В цей день працівники бібліотеки для дітей разом з працівниками районного краєзнавчого музею підготували і провели захід на якому ознайомили учнів Вербівецької ЗОШ з історією вишиванки. Науковий співробітник районного краєзнавчого музею Г.П.Снігур навчала дітей , як розумітися на орнаментах, розповіла про ті візерунки, які характерні для нашої територі.
«Будь славен в пам’яті нащадків, Перемоги світлий день»
Годину пам’яті під такою назвою провели працівники районної бібліотеки для дітей до 70-тої річниці Великої Перемоги. На захід в бібліотеку завітали учні 4 класу Катеринопільської школи №2 разом з класним керівником Шматко Ольгою Юріївною.Діти дізнались багато цікавого про події війни, підготували та декламували вірші. Працівники бібліотеки продемонстрували дітям унікальні кадри відкриття обеліска Слави в Катеринополі в 1980 році. Також діти мали змогу познайомитись з презентацією учня 3 класу школи №1 Андрія Сівака ,яку він готував разом з мамою на конкурс «Книга пам’яті мого роду» Називалась вона «Мій прадід-герой» і була присвячена нашому земляку Івану Сидоровичу Зубкову.
«Вони йдучи в нечувані бої, боролися за рідну Батьківщину»
Пам’ять, Вона не має початку і не має кінця. Ніколи не щезне в людській пам’яті великий подвиг нашого народу в перемозі над фашизмом.Тому урок памяті «Вони йдучи в нечувані бої, боролися за рідну Батьківщину», який провели спільно працівники районної бібліотеки для дітей та районного краєзнавчого музею, напередодні святкування 70-ти річчя з Дня Перемоги , для учнів школи №2 - це лише маленька часточка великої пошани колишнім солдатам. Хвилиною мовчання вшанували присутні тих колишніх воїнів , яких уже немає серед нас. Діти дізналися багато цікавих фактів з історії воєнного лихоліття , декламувались зворушливі вірші , а на завершення учасники заходу з цікавістю оглянули музейні експонати тих буремних часів.
До 70-ти річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні,члени гуртка «Барвограй» Катеринопільської ЗОШ №2, гуртка « Підлаковий розпис» БДЮТ, на чолі з науковим співробітником краєзнавчого музею , керівником гуртків Г.П. Снігур та провідним бібліотекарем бібліотеки для дітей І.Прилуцькою, керівником гуртка «Умілі ручки» організували та провели ряд заходів, присвячені цій даті. Гуртківці виготовили своїми руками вітальні листівки , рознесли їх по будинках , де проживають ветерани Великої Вітчизняної війні 1941-1945 років , привітали ветеранів подякувавши їм за мужність та героїзм. Ветерани зі сльозами на очах, радо зустрічали дітей, і щиро дякували їм за вітання.
Ох вже ці люди! Навчилися будувати хмарочоси, створили мобільний телефон, в космос злітали! А чорного кота, який гуляє по дорозі, бояться. З найдавніших пір забобони відіграють далеко не останню роль в житті людини. Кожна культура має забобони. І продвинутий європеєць, і абориген з племені вірять у чудесну силу талісманів і побоюються лихого ока. Деякі прикмети у жителів різних країн схожі: підкова - знак удачі, число 13 - “чортова дюжина”, розбилося дзеркало - чекай біди. От і вирішили працівники бібліотеки для дітей разом з учасниками народознавчого клубу «Джерельце», під час проведення фольклорно –ігрової години «Бабусині забобони», розібратися, звідки ж прийшли до нас всі ці дивні забобони та прикмети, і як можна їх пояснити. Діти використовуючи свій життєвий досвід виконували різні завдання, називали прикмети , які знають і самі в них вірять,відгадували, що означала та чи інша прикмета.Весела атмосфера панувала в читальному залі бібліотеки Задоволені залишилися всі, і діти і бібліотечні працівники.
Завідуюча районною бібліотекою для дітей Д. Вишня.
Під такою назвою пройшла година пам’яті в районній бібліотеці для дітей , присвячена 29- тій річниці чорного дня Чорнобильської трагедії. До бібліотеки завітали учні 8 класу Катеринопільської школи №1 з класним керівником Олешко Інною Володимирівною.