Ти постаєш в ясній обнові,
як пісня, линеш, рідне слово.
Ти наше диво калинове,
кохана материнська мово!..
Д. Білоус
У кожного народу є те, що відокремлює його з-поміж інших народів. Це мова. Любов до рідної мови, досконале володіння нею, піклування про її розвиток – святий обов’язок кожної людини. Саме тому, 21 лютого, відзначають Міжнародний день рідної мови.
«Там де живе рідна мова, живе український народ».
Саме під такою назвою пройшов мовознавчий турнір для учнів 5 кл. Катеринопільської ЗЗСО№2. Присутні демонстрували свої знання з української мови, виконували завдання на розвиток логічного і творчого мислення, адже мова - найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу. Всім було цікаво і весело.
Горить свіча і пам’яті сльоза
Додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса-
Героїв Україна пам’ятає.
На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих дочок і синів. У цьому довгому списку тих , хто боровся за краще майбутнє нашої держави і герої Небесної сотні. Це вони рішуче стали на боротьбу зі злом у 2014 році, заплативши за перемогу надвисоку ціну- власне життя.
Історичний екскурс «Неоголошена війна» пам’яті Героїв Небесної Сотні було проведено для учнів 5-б класу Катеринопільської ЗЗСО№1 працівниками бібліотеки .
Національна бібліотека України для дітей за підтримки Посольства Туркменістану в Україні оголосила старт двотижневого Всеукраїнського онлайн-марафону читання туркменських казок. КЗ « Публічна бібліотека ТГ» Катеринопільської селищної ради теж долучилась до цього онлайн-марафону. Ми зняли коротеньке відео, де Книш Софія(12 років) та Піщана Заріна ( 9 років) обрали та зачитали уривки з туркменських народних казок. Їхні відео уже виставлені для голосування.
Тож підтримаємо їх вподобайками та коментарями.
І знов, у котрий це вже раз,
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом’януть той славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли кращі з нас.
Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.
29 січня 1918 року відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Напередодні Дня пам’яті героїв Крут в секторі обслуговування дітей КЗ «Публічної бібліотеки ТГ» Катеринопільської селищної ради розгорнуто книжкову викладку «Крути вчать дивитись у майбутнє». Користувачі мають змогу ознайомитись з літературою про цю трагічну сторінку нашої історії.
Прочитав сам – рекомендую Вам.
В рамках проєкту «Читати – це круто» КЗ «Публічна бібліотека ТГ» Катеринопільської селищної ради рекомендує нову онлайн-рубрику….
День Соборності України відзначається щороку 22 січня. Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності. Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають та пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв та дiдiв; справу боротьби за Українську державу.
У Україні проживають люди 134 національностей. Кожна має свою самобутню культуру, історію, традиції. Але всім нам слід бути толерантними по відношенню один до одного.
"Толерантність — це гармонія в різноманітті. Це— пошана, ухвалення і розуміння багатої різноманітності культур миру, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності". Це визначення ми знаходимо в "Декларації принципів толерантності" ЮНЕСКО.
На думку дітей, толерантність — привілей сильних і розумних, таких, що не сумніваються в своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок і позицій.
А на думку їх батьків, толерантність — це спілкування і свобода думки, совісті і переконань, гармонія в різноманітті, чеснота, яка робить можливими досягнення взаєморозуміння між людьми, батьками і дітьми мирним безконфліктним шляхом.
Але що ж робити, якщо конфлікт затягується і росте стіна нерозуміння?
Пітер Бріч порадив, як легко можна зруйнувати "стіну нерозуміння": "Треба просто посміхнутися і бути ввічливим. Я упевнений, що співбесідник поступить також.
Тому, будьмо добрішими! Будьмо терпимими! Будьмо толерантними один до одного! І буде всім нам щастя.
КЗ «Публічна бібліотека ТГ» Катеринопільської селищної ради рекомендує…
Як відволікти дитину від сидіння за комп'ютерними іграми або небезпечного шатання по вулицям?
Як прищепити бажання творити і самостійно мислити?
Один із найкращих способів - навчити дитину грі в шахи!
Особливістю цієї гри є те, що вона впливає відразу на обидві півкулі мозку. Науково доведено, що шахи розвивають як логічне, так і абстрактне та інтуїтивне мислення. Та найголовніше - шахи вчать передбачати і прогнозувати події, вміти приймати складні оперативні рішення та вибирати виграшні стратегії. В даному випадку - це універсальний тренажер, який не має аналогів! А ще це елітна гра, яку обожнювали безліч відомих людей із різних епох.
То ж, приходьте до нашої бібліотеки і грайте в шахи із задоволенням, а все, що потрібно для гри, ви можете знайти на поличках з книгами.
Вітаємо переможницю обласного краєзнавчого конкурсу «Черкаський пазл на карті України» Пономаренко Владу. Це заслужена перемога, в ній багато сил і прагнення!
Нагадаємо, що впродовж майже трьох місяця Влада виконалала ряд інтелектуальних і творчих завдань. Це і фотоколаж, і відеоекскурсія, і презентація, і краєзнавчий квіз, і все це про свою малу батьківщину.
Бажаємо, щоб ця чудова подія надихнула тебе на ще більші досягнення! Пишайся своїми можливостями і отримуй бажане!