Із усього різноманіття знань, що їх людина набуває у повсякденному житті, їй найбільше будуть потрібні правові знання. Адже обізнаність у системі законодавства і правопорядку, допоможе розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від злочинних вчинків. Перше в цьому році заняття клубу «Юний знавець права» було проведено в районній бібліотеці для дітей на тему «Вивчаю право, розумію обов'язок , бережу честь». . Бібліотекарі в ігровій формі намагалися допомогти своїм читачам засвоїти і зрозуміти , який зв’язок існує між моральними нормами і законом, пояснити дітям у чому відмінність прав та обов’язків.
Вишня Д.А- завідуюча районною бібліотекою для дітей
Працівники районної бібліотеки для дітей продовжують знайомити своїх користувачів із розмаїттям українських зимових календарно-обрядових свят, з багатством українського фольклору, традиціями та звичаями українського народу, щоб розвивати пам’ять, виховувати почуття гідності за свій народ, інтерес до вивчення історії . Тому і зібралися знову в залі бібліотеки для дітей учні п’ятих та сьомих класів школи №1 разом з класними керівниками Ю.Піщаною та А. Льошенком . Дружнім гуртом помандрували разом з господинями в минуле… Ніби розсунулись рамки часу і присутні поринули у старі добрі часи, коли молодь збиралася напередодні Святого Андрія на веселі вечорниці. Збитки - жарти, пустощі, здебільшого від хлопців. А дівчата намагались про свою долю в Святого Андрія запитати . А найбільше сподобалося дітям головне дійство - кусання Калити. Кожний охочий під’їжджав до Калити на коцюбі і під веселі жарти намагався відкусити побільший шматочок. Ось так ожили перед нами ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.
Д.Вишня – завідуюча районною бібліотекою для дітей
Годину спілкування під такою назвою було проведено в районній бібліотеці для дітей до Всеукраїнського тижня права, який щороку відзначається в Україні в грудні місяці. На захід до бібліотеки завітали учні 7 класу школи №1.
Бібліотечні працівники акцентували увагу на тому, що в дітей є не лише права, але й обов’язки , яких вони повинні дотримуватись в повсякденному житті. Разом з бібліотечними працівниками та класним керівником Піщаною Ю.В. діти відповідали на питання правової вікторини, розшифровували надписи, визначали, що ж із заданих норм поведінки є правом, а що обов’язком.
Д.Вишня - завідуюча районною бібліотекою для дітей
Кожного року, в кінці листопада, в районній бібліотеці для дітей проходять заходи до дня пам’яті жертв голодомору. Цього року два заходи були присвячені цій трагічній даті . Для дітей молодшого шкільного віку було проведено історико- краєзнавчу годину «Скорботна свічка памяті святої». Учні 4 класу школи №2 завітали разом з працівниками бібліотеки до районного краєзнавчого музею. Там діти з цікавістю розглядали експонати музею, та слухали розповідь бібліотечних працівників та працівника музею Яковенко В.М .Діти мали змогу покуштувати по шматочку запашного хліба, в пам'ять про загиблих людей, які помирали з думкою про цей святий хліб.
Для учнів 7 класу школи №1 було проведено годину пам’яті «В молитвах всіх померлих пригадаєм». Діти запалили свічки в честь усіх замучених голодом та мали змогу подивитись сторінки фільму «Голодомор».
Україна має багатовікову історію боротьби за право мати свою власну державу. Здавалося що доля подарувала нам шанс нарешті стати незалежною державою, але 21 листопада 2014 року протестуючи проти незаконних дій влади на Майдан Незалежності вийшли київські студенти, щоб відстояти своє право на вільний європейський розвиток. Темі революції і було присвячено урок гідності «Наша свобода їхня кров» для учнів 7 класу школи №1. Діти мали змогу подивитись відео тих буремних подій на Майдані, послухали вірші, хвилиною мовчання згадали тих, хто віддав своє життя, захищаючи свободу і незалежність України. На закінчення уроку діти написали кожен свої побажання своїй прекрасній Вітчизні і розмістили їх на символічне дерево.
“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.” Панас Мирний.
9 листопада в районній бібліотеці для дітей було проведено мовознавчий вернісаж « Мово моя, як спів солов’я», присвячений дню української писемності та мови. На захід завітали учні 7 класу школи №2. Діти дізналися багато цікавого про рідну мову та її корені, про людей , які багато зробили для її збереження та розвитку. Найбільшу цікавість викликала в дітей конкурсна програма . Учасники ,об’єднавшись в команди, мали змогу позмагатись в цікавих пізнавальних конкурсах.
Козацька доба –це велична сторінка боротьби нашого народу, славна минувшина наших прадідів. Актуальним на сьогоднішній день залишається засвоєння українською нацією, насамперед її молодим поколінням, волелюбного духу наших предків, виховання у сучасниx українців гордості за славетні здобутки нашої історії.
Напередодні Дня українського козацтва та і протягом всього жовтня місяця в Катеринопільській бібліотеці для дітей було проведено цілий ряд заходів, зокрема,історичну подорож «Козацькій славі жити у віках» проведену разом з працівниками районного краєзнавчого музею та учнями козацького класу школи №2, козацькі забави «Козацька кмітливість» де,діти мали нагоду взяти участь у цікавих конкурсах, іграх, вікторинах . Учасники демонстрували відвагу, спритність та силу, витривалість і мужність, що споконвіку були притаманні козакам. Було дуже весело та гамірно. Xлопчики і дівчатка залюбки взяли участь у конкурсаx на спритність, дотепність та швидкість. Всі присутні на заході отримали – гарний настрій.
Вишня Д.А. –завідуюча районною бібліотекою для дітей
22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.
Саме цій тематиці спільно з працівниками районного краєзнавчого музею для учнів 7 класу загальнооосвітньої школи №2, була приурочена мандрівка партизанськими стежками ««Там де пам'ять, там сльоза» про партизанський рух на території України. Бібліотекарі розповіли про діяльність партизанських загонів і з’єднань на Черкащині і території Катеринопільського району. Також була оформлена книжково-ілюстративна виставка.
Ось і постукала в наші двері осінь! Вона заворожила своїм незвичним для цієї пори року теплим сонечком та хорошим настроєм, щедро обдарувала нас різними фруктами та овочами. І учні просто не мали права не скористатись цим!
Тож 16 вересня в дитячій бібліотеці було чути веселий сміх та гучну музику. Тут відбувся урок осені для учнів 2-3 класів загальноосвітньої школи №1 «Осінь барвиста, щедра і мила, знов урожаєм всіх пригостила». Чого тут тільки не було: звучали вірші на осінню тематику, відгадували загадки про осінь, розповідали про користь овочів та фруктів, які збираються восени, проведені цікаві ігри та конкурси. Урок осені пройшов цікаво та з активною участю дітей.
По завершенню заходу дітей пригостили дарами осені, які були представлені виставці.