Він народився, щоб писати
Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись.
Олесь Гончаp
Талант Шевченка багатогранний: він був і глибоким ліриком, і творцем безсмертних ліро-епічних та епічних поем. Шевченко є автором багатьох дорогоцінних перлин ліричної поезії. Багато його віршів пішли в народ, стали народними піснями.
Т.Г. Шевченко – центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено.
Геній Великого Кобзаря надзвичайно широкий і багатогранний. Поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, географ, фольклорист і художник. Тарас Шевченко відомий у всьому світі як Великий Кобзар, співець життя народного. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів.
З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях.
З нагоди дня народження Кобзаря проведено заходи приурочені його творчості. Для учнів Катеринопільської з/о школи №2 працівники районної бібліотеки провели літературно – бібліографічний круїз «Він народився, щоб писати» та поетичний марафон «Шевченкове слово у серці моєму». Заходи супроводжувала виставка – вшанування «Єднаймо душі словом Кобзаря». В районній бібліотеці відбувся літературно – театралізований захід « На вічну пам’ять Шевченкові» , учасниками якого були учні Катеринопільської з/о школи №1. Біля погруддя Т.Шевченка на площі відбувся флеш – моб « Шевченко – душа українського народу». Метою заходів було розкриття величі і безсмертя…
Також в цей день було проведено акцію в підтримку героїні наших днів - Надії Савченко. Тож нехай на всіх шевчененківських «урочистостях» цього річ лунає ім’я Надії Савчнко – як символ української віри, надії й любові, як символ нашої нескоримості.
Зав.відділом обслуговування
Катеринопільської ЦРБ
Фартух Н.В
|