Толерантність як запорука людяності
"Щаслива людина та, яка дарує
щастя найбільшій кількості
людей"
Дені Дідро
16-го листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності», 16-те листопада проголосили Міжнародним Днем толерантності. В Декларації розглянуто основні принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.
Що таке толерантність , напевно , знає не кожен. Взагалі це слово тлумачиться в словнику – як уміння бути терпимим , поблажливим до вчинків інших людей , готовність до примирення. Будь-яка людина має бути толерантним по відношенню до іншого. Вона повинна завжди оцінювати свої вчинки і відповідати за них. Термін «толерантність» (від латинського «толеран») — терпіння, переносимість, поблажливість. Словник іноземних мов трактує її як терпіння до чужих думок і вірувань. На сьогоднішній день толерантність розглядається в контексті таких понять як визнання, ухвалення, розуміння. Визнання — це здатність бачити в іншому саме іншого, як носія інших цінностей, іншої логіки мислення, інших форм поведінки.Толерантність у новому тисячолітті — спосіб виживання людства, умова гармонійних відносин у суспільстві.
Бути толерантним – ознака вищої гідності.
До Дня толерантності у районній бібліотеці з старшокласниками Катеринопільської школи №1 відбувся актуальний діалог на тему «Толерантність як запорука людяності».
На заході було оформлено стіл інформації про толерантність.
Мета такого заходу - розкрити термін «толерантність». Затвердити думку, що якість суспільства залежить від здатності людей співіснувати одне з одним, поважати, підтримувати, навчатися одне від одного, об’єднувати свої зусилля в ім’я матеріального і духовного життя.
Будьмо толерантними!
Зав.відділом обслуговування
Катеринопільської ЦРБ
Фартух Н.В
|