« Холодний Яр»
Юрія Горліса-Горського
15 березня у Катеринопільській районній бібліотеці відбулася презентація історико-документального роману Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». «Холодний Яр» — твір виняткової сили, прочитавши який, людина навряд чи зможе залишитися тією самою.
Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!»
Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.
Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом — можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.
Захід супроводжувала виставка – репортаж «Козацький дух витає над землею…» . Учасниками заходу були вчителі, читачі бібліотеки, старшокласники навчальних закладів Катеринополя та козацька районна організація «Вікненський курінь». Презентацію розпочали козаки з виконання Гімну України та вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні. До пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні козаками Вікненського куреня було покладено квіти. Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з біографією Юрія Горліса-Горського . Після перегляду документального фільму Романа Коваля «Повернути забуте» ,учасники заходу ділилися своїми враженнями про книгу «Холодний Яр». Участь в обговоренні книги взяли В.І.Кураш – отаман «Вікненського куреня», В.А.Коваленко – заступник голови Катеринопільської РДА , І.Б.Міненко – начальник відділу освіти,В.М.Юрпольська – заступник директора по вихованню роботи з дітьми, вчителі – М.Г.Цьоменко,В.В.Клеценко, учень катеринопільського ліцею Ол – р Римар та користувачі бібліотеки. Було зачитано цікаві уривки з роману .
Хочеться вірити, що і нині, як колись, на цьому бестселері буде виховано тисячі українських героїв, котрі здобудуть таки Українську Україну, в ім’я якої творив, боровся і загинув великий українець Юрій Городянин- Лісовський. Пізнаваймо історію Визвольного руху. Нехай досвід попередників збагатить нашу історичну пам’ять. Допоможе утвердити національний характер нашої держави!
На закінчення козаки співали духовний гімн України «Молитва за Україну».
|