У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня закінчилася нарешті війна. Війна трагічна і не оголошена. Цього року виповнюється 30 років відтоді, як останній підрозділ 40-ої армії обмеженого контингенту радянських військ був виведений з Афганістану.
Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення військ з Афганістану.
Щоб вшанувати пам’ять воїнів – інтернаціоналістів , тих, хто поліг на афганській землі , працівники Катеринопільської центральної районної бібліотеки для старшокласників Катеринопільського ліцею провели годину - спомин «Ті спогади, то вічний серця біль». Мета заходу розширити знання дітей про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані.
Учні переглянули відео фільм «Хроніка афганської війни» та відео презентацію «Життя обірване Афганом» присвячену нашим землякам, воїнам з Катеринопільського району, які не повернулися додому живими. Вони навіки застигли в граніті, мов оберігаючи наш мир і спокій. Не забуваймо їх імена, схилимо голови перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.
Адже молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок. На їх ще зовсім юну долю випало важке випробовування – війна.
Назвемо їх:
Тараненко Анатолій Миколайович з Гончарихи загинув в березні 1982 р. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.
Солодун Олег Іванович із села Пальчик загинув в листопаді 1985 р., не доживши 15 днів до свого 21-річчя. Воїном-інтернаціоналістом його признали тільки через 9 років в 2004.
Спільніченко Сергій Юхимович зі Ступичного загинув у грудні 1986 р. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.
Середа Микола Дмитрович із села Радчихи загинув через тиждень після свого 19-річчя в липні 1987 р. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.
Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Завідувач відділом обслуговування
Катеринопільської ЦРБ
Наталія Фартух
|